Kmen

Článek o podzimní rovnodennosti

I když se může zdát, že mráz a sníh jsou zatím ještě daleko, přece jen pomalu končí období sklizně, život se z luk a polí chystá skrýt pod ochranu teplých domovů.Blíží se oslava podzimní rovnodennosti (23. září). Ta může být někdy nazývána Mabon, podle slunečního boha Mabona, což poukazuje na solární původ tohoto svátku. Více informací se dozvíte v článku v záložce Články/Keltské svátky.

Tradiční žně před Lughnasadem

V sobotu 23. 7. 2016 proběhnou od 8:00 u Nasavrk tradiční žně obilí před Lughnasadem. Čeká nás sklizeň obilí a výroba slaměné bohyně a dalších obilných ozdob na blížící se oslavy Lughnasadu, večer posedíme u ohýnku. Akce je určena zejména pro Kelty, ale rádi mezi námi přivítáme i další zájemce - kontaktujte nás na e-mailu dracek2@centrum.cz.

Živý starovek na Havránku (SK)

Ve dnech 9. - 10. července 2016 se koná tradiční akce s názvem Živý starovek na slovenském skanzenu Havránok u Liptovské Mary. Těšit se můžete na bohatý program i za účasti nasavrských Boii. Více v aktualitě. Těšíme se na viděnou!

Slunovrat na Křivolíku

14.06.2016 15:40

Slunovrat na Křivolíku

V sobotu 25. 6. 2016 se členové Boii, z.s. zúčastní oslavy slunovratu v pravěké osadě Křivolík u České Třebové - připravili jsme pro Vás zajímavé ukázky keltských řemesel. Akci pořádá spřátelené sdružení Bacrie. Podrobnosti naleznete na plakátu. Těšíme se na viděnou!

Oslavy Beltinu na skanzenu

30.04.2015 05:59

Oslavy Beltinu na skanzenu

V sobotu 2. května oslaví kmen Boii na skanzenu svátek Beltine. Beltine je jedním ze čtyř hlavních svátkůkeltského roku je Beltine, což - volně přeloženo - znamená „zářící“, „velký“ nebo „šťastný“ „oheň“.

Jarní rovnodennost

21.03.2015 00:00

Jarní rovnodennost

V sobotu 21. 3. 2015 oslavíme v Nasavrkách tradiční svátek našich předků - jarní rovnodennost neboli Alban Eilir. Více o tradicích jarní rovnodennosti se můžete dočíst v sekci Články: http://www.boii.cz/alban-eilir.

Alban Arthuan

09.12.2014 04:42

Alban Arthuan

V sobotu 20. prosince oslavíme zimní slunovrat. Čím byl pro Kelty významný? Přečtěte si v sekci Články.

Alban Arthuan - zimní slunovrat. V době největší temnoty a chladu vlévá znovuzrozené slunce do našich srdcí novou naději, že opět přijde teplo a světlo...

Pořad Naše tradice

25.03.2014 11:26

Pořad Naše tradice

V rámci dokumentu České Televize „Naše tradice“ jsme představili keltské oslavy svátku Imbolc v Nasavrkách. Průvodcem dokumentárního cyklu je Miroslav Táborský.

Plstící workshop

01.02.2014 17:50

Plstící workshop

Chcete si doplnit nebo vytvořit keltskou zimní výbavu vlastnoručně? Zveme Vás na plstící workshop, kde si budete moci vyzkoušet jak se vyrábí, čepice, rukavice a mnoho dalších předmětů.

Mabon

21.09.2013 22:32

Mabon

Mabon - podzimní rovnodennost den, kdy nastává výjimečný okamžik, kdy den a noc jsou stejně dlouhé. Svátek je symbolem dokonalé rovnováhy. Posledním okamžikem, kdy je sluneční moc silnější než moc temnoty. Více o tomto svátku najdete v sekci články pod názvem Alban Elved.


Partneři

Děkujeme za podporu všem partnerům spolku! Naleznete je v sekci Partneři.

© 2019, Boii.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑