Keltské svátky

Samain (1. listopadu)

Nadchází nejdůležitější okamžik keltského roku. Je to bod zlomu. Smrti a znovuzrození, konce starého, počátku nového. Blíží se keltský Nový rok.

Alban Arthuan (21. prosince)

Alban Arthuan - zimní slunovrat. V době největší temnoty a chladu vlévá znovuzrozené slunce do našich srdcí novou naději, že opět přijde teplo a světlo.

Imbolc (1. února)

V čase napjatého očekávání, kdy se již objevují první nesmělé náznaky jara, ale bývají ještě zatlačeny prudkými sněhovými vánicemi, slavíme svátek Imbolc.

Alban Eilir (21. března)

Alban Eilir neboli jarní rovnodennost. Kolem sebe již intenzivně cítíme přicházející jaro. Obrací se vítr a spolu se zesilujícími se slunečními paprsky nám přináší tolik očekávané teplo a světlo.

Beltine (30. dubna)

Jedním ze čtyř hlavních svátků keltského roku je Beltine, což - volně přeloženo - znamená „zářící“, „velký“ nebo „šťastný“ „oheň“.

Alban Hefin (21. června)

Letní slunovrat, den, kdy je denní část nejdelší a noční nejkratší. Den, kdy se objevují poklady, kdy vykvétá zlaté kapradí a také kdy se otevírají brány mezi naším světem a zásvětím.

Lughnasad (1. srpna)

Dalším z významných keltských svátků světlé poloviny roku je Lughnasad. Jedná se o oslavu úrody, v dnešní době bychom řekli dožínkové slavnosti.

Alban Elved (23. září)

Posledním svátkem světlé poloviny roku je Alban Elved neboli podzimní rovnodennost. Zkracující se dny a chladná rána nám začínají připomínat blížící se zimu.


Partneři

Děkujeme za podporu všem partnerům spolku! Naleznete je v sekci Partneři.

© 2019, Boii.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑